ادبیات و مبانی نظری رهبری دانشی

فرمت فایل
word
حجم فایل
175KB
تعداد صفحات
68
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه مدیریت
۱,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

رهبری موضوع جالب و قابل تاملی است چرا که چگونگی جلب همکاری مردم در یک وظیفه عمومی به منظور دستیابی به یک هدف مشترک ، همیشه مساله مهمی برای انسان بوده است . آنچه که در مورد رهبری از اهمیت بسزایی بر خوردار می باشد این است که شخص چگونه به رهبری می رسد ؟ چگونه رفتار می کند ؟ و چه چیز باعث اثر بخشی رهبر می شود. عاملی که می تواند در ایفای نقش رهبری موثر باشد تشخیص نیازمندی های روانی پیروان است و رهبران باید تا سر حد امکان در جهت ارضای آن نیاز هاکوشا باشند تا عمل رهبری خویش را با خصوصیات خلقی و نیازمندی های روانی پیروان است و رهبران باید تا سر حد امکان در جهت ارضای آن نیاز ها کوشا باشند تا عمل رهبری خویش را با خصوصیات خلقی و نیازمندیهای روانی منطبق سازند . بنابراین رهبران در سازمان ها نبایستی رفتار افراد را با شیوه خویش همسو کنند بلکه باید شیوه رهبری خویش را با رفتار کارکنان هماهنگ نمایند ، زیرا تغییر شیوه رهبری خویش را با صرفه تر ، کم هزینه تر و سریعتر حاصل می شود(کالینزو پوراس[۱]، ۱۳۸۰: ۱۳۱) .

شکل مهمی از سرمایه اجتماعی توان دستیابی به اطلاعات است  که با روابط اجتماعی پیوند ذاتی و لازم و ملزوم دارد. اهمیت اطلاعات از این نظر است که مبنایی برای عمل فراهم می آورد . ما اخذ اطلاعات هزینه بر است . دستیابی به اطلاعات مستلزم دقت است که بسیار کمیاب است ( پاتنام[۲] و دیگران ،۱۳۸۴ : ۶۱)

ابزار دوران صنعتی به کمک ماهیچه آمدند وابزار دوران فراصنعتی مغز ها را یاری می رسانند .آن دسته از سازمآن ها که ابزار دوران فرا صنعتی  دیجیتالی را به خوبی در سازمآن های خود بکار گرفته اند از سرمایه های هوش خود حداکثر بهره را  می گیرند و همینان پیشتازان و رهبران بازار در سالهای آینده اند ( گیتس[۳] ،۱۳۸۲ : ۱).

[۱] Kalinzo & Poras

[۲] Patnam

[۳] Gits

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.