ادبیات و مبانی نظری سفارشی سازی

فرمت فایل
word
حجم فایل
114kb
تعداد صفحات
61
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه حسابداری
۱,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

 

۱-۲ مقدمه

ادبیات موضوع در زمینه روزنامه آن­لاین شامل مطالعات تجربی بسیار اندکی درباره عوامل تاثیرگذار بر موفقیت کسب و کار روزنامه­های آن­لاین می­شود، هرچند منطق درآمدهای بسیاری پیشنهاد و ارائه گشته است. پژوهش پیشرو توسط گالافر[۱] و دیگران (۲۰۰۱)، که پوشش­دهنده گونه­های مختلف جریان درآمدی بوده، تنها قادر بوده است که پانزده درصد از واریانس در عملکرد صد مجله آن­لاین را توضیح دهد. از سوی دیگر، ایلهوستروم[۲] و پالمر[۳] (۲۰۰۲)، دیدگاه­های مدیریتی کاربران و روزنامه­های آن­لاین را درباره رویکردهای درآمدی گوناگون مورد مقایسه قرار داده­اند.

علاوه­براین، در عمل، کل ادبیات موضوع روزنامه­های آن­لاین، توجه اندکی به تاثیر محیط بازار بر موفقیت کسب و کار داشته­اند (آفوا[۴] و توچی[۵]، ۲۰۰۰). مطالعات پیشین توسط چای[۶] و سیلویه[۷] هم تنها برخی ابعاد تاثیر محیط بازار، نظیر ساختار بازار روزنامه آن­لاین (۱۹۹۸) و نقش جغرافیا (۲۰۰۱) را مورد بررسی قرار داده­اند، اما در واقع رابطه بین موفقیت کسب و کار و محیط بازار را مورد مطالعه قرار نداده­اند.

به­خصوص در عصر حاضر، پس از اینکه حباب اینترنت ترکید و ارزش­های بازار غیرواقع و انتظارات کسب و کار از میان رفت، ضروری به­نظر می­رسد که با در نظرگرفتن فاکتورهای محیطی، آنچه که یک روزنامه آن­لاین را موفق می­سازد، مورد ارزیابی قرار گیرد و بدین ترتیب دانش گردآوری شده تاکنون نیز گسترش یابد. به­هرحال، به اعتقاد کارشناسان سهام، روزنامه­های آن­لاین کسب و کاری هستند که پول­ساز خواهند بود.

[۱] Gallaugher

[۲] Ilhstrom

[۳] Palmer

[۴] Afuah

[۵] Tucci

[۶] Chyi

[۷] Sylvie

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.