ادبیات و مبانی نظری و پیشینه پژوهشی هوش معنوی

فرمت فایل
word
حجم فایل
85kb
تعداد صفحات
27
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه مدیریت
۴,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

ادبیات و مبانی نظری و پیشینه پژوهشی هوش معنوی

مقدمه

با ورود مفاهیمی همچون اخلاق، حقیقت، درستکاری، وجدان، رادمردی، اعتماد، معناجویی در کار، نوع­دوستی در محیط­کاری و افزایش پژوهش­های نوین با مفاهیم نوین، همه حکایت از ظهور پارادایم جدیدی دارند( شایگان، ۱۳۸۱).

هنسن[۱] (۲۰۰۱) اشاره می­کند که نیازهای کارکنان به لحاظ نوع و حجم تغییر یافته است. سازمان­های کنونی در صورتی موفق خواهند بود که به طور کامل به ابعاد زیستی، اجتماعی، روانی و معنوی کارکنان توجه کنند. معنویت در کار با افزایش خلاقیت، صداقت، اعتماد و تعهد در محیط­ کاری همراه با بالا رفتن احساس تکامل شخصی و بالندگی کارکنان پیوند خورده است( لاند و داین[۲]، ۲۰۰۳).

ورود هوش معنوی در سازمان، به کارکنان این توانایی را می­دهد تا چشم­انداز یکپارچه­تری را به دست آورند، بدین ترتیب زندگی کاری و شخصی با دنیای معنوی­شان پیوند می­خورد( کاواناگ[۳]، ۱۹۹۹).

همچون معنویت، محیط­کاری در گذشته به رفتا­رهای فراتر از وظیفه کارکنان مانند رفتا­رهای شهروندی سازمانی نیز توجه زیادی نمی­شد؛ ولی امروزه این امر در کانون توجه بسیاری از محققان، مدیران و سازمان­ها قرار گرفته است. امروزه سازمان­ها به جای استفاده از سلسله مراتب خشک و رسمی و مشاغل بشدت غیرشخصی، به استفاده از ساختارهای کاری مبتنی بر تیم­های مستقل متمایل شده­اند. این امر بر اهمیت افزایش همکاری و نوآوری کارکنان افزوده است. همواره آن دسته از رفتار­های شغلی کارکنان که تأثیر آنها بر اثربخشی عملیات سازمان زیاد است،  مورد توجه بسیاری از مدیران و محققان می­باشد؛  ولی اغلب آنان فقط به عملکرد درون نقشی کارکنان توجه می­کردند. تقریبا از دو دهه پیش محققان میان عملکرد درون نقشی و عملکرد فرا­نقشی  تفاوت قائل شده­اند( هوی[۴] و دیگران، ۱۹۹۹، ص۳). منظور از عملکرد فراتر از نقش، رفتارهای شغلی فراتر از نقش­های رسمی کارکنان است که معمولا از سوی سیستم­های رسمی پاداش سازمان در نظر گرفته نمی­شوند( ارگان[۵]، ۱۹۸۸، ص۵).

دراین فصل به تعاریف هوش معنوی، ابعاد هوش معنوی ، مؤلفه­های هوش معنوی از دیدگاه اسلام، رشد هوش معنوی، کاربردهای هوش معنوی و تعاریف و ابعاد رفتار شهروندی سازمانی، انواع رفتار شهروندی سازمانی، کارکردها و تقویت رفتار شهروندی سازمانی،  پیشینه تحقیق، نظریه­ها و اصطلاحات مرتبط و نقش آنها پرداخته شده است.

[۱] – Hansen

[۲] – Lund &Diane

[۳] – Cavanogh

[۴] – Heavy

[۵] – Organ

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.