مبانی نظری فرهنگ سازمانی

فرمت فایل
word
حجم فایل
54kb
تعداد صفحات
30
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه مدیریت
۱,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

مبانی نظری فرهنگ سازمانی

-۱۷ اهمیت شناخت فرهنگ برای سازمانها

۲-۱۸ الگوهای تبیین و شناخت فرهنگ سازمانی

۲-۱۸-۵ الگوی کرت لوین

۲-۱۸-۶ الگوی پیترز و واترمن

۲-۱۸-۷ الگوی دیویس:

۲-۱۸-۸ الگوی کلب و همکارانش

۲-۱۸-۹ الگوی کیلمن و سکستن

۲-۱۸-۱۰ الگوی رابینز

۲-۱۹ تاثیر خصوصی سازی برفرهنگ سازمانی و اخلاق کار

۲-۲۰ آشنایی با شرکتهای مورد مطالعه

 

 

۱۷ اهمیت شناخت فرهنگ برای سازمانها

فرهنگ مهم است . مهم است زیرا هر اقدامی بدون آگاهی از نیروهای فرهنگی(که همیشه در کارند ) ممکن است پیامدهای پیش بینی نشده و ناخواسته داشته باشد .

فرهنگ سازمانی، سیستمی است متشکل از ارزشها ) چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست ( و عقاید )چطور افراد عمل می کنندو چطور عمل نمی کنند) که در تعامل متقابل با نیروی انسانی، ساختار سازمانی و سیستم کنترل بوده و در نتیجه هنجارهای رفتاری را درسازمان بنا می نهد.

فرهنگ یک سازمان، باورها، نگرشها ، فرضیات و انتظارات مشترکی را در بر می گیرد که در نبود یک قانون یا دستور العمل صریح، رفتارها را هدایت می کند و در اکثر سازمانها، غالب موقعیتهای مدیریتی این چنین است . فرهنگ می تواند منبع نیرومندی از هویت، هدف مشترک و رهنمود انعطاف پذیر باشد.

تاثیر فرهنگ سازمانی بر اعضای سازمان به حدی است که می توان با بررسی زوایای آن، نسبت به چگونگی رفتار، احساسات، دیدگاهها و نگرش اعضا ی سازمان پی برد و واکنش احتمالی آنان را در قبال تحولات مورد نظر ارزیابی، پیش بینی و هدایت کرد . با اهرمفرهنگ سازمانی، به سادگی میتوان انجام تغییرات را تسهیل کرد و جهت گیریهای جدید را در سازمان پایدار کرد.

فرهنگ سازمانی برچسبی اجتماعی است که از راه ارزشهای مشترک، تدبیرهای نمادین و آمانهای اجتماعی، اعضای سازمانها را بهم می پیوندد.

مطالب یاد شده و بسیاری از تحقیق هایی که در زمینه فرهنگ سازمانی انجام شده است، نشان می دهد شناخت فرهنگ سازمانی به عنوان یک ضرورت مهم ، در اولویت فعالیتهای مدیران سازمانها قرار دارد، چون با شناخت درست و دقیق این فرهنگ و آشنایی با ویژگیهای آن، مدیریت می تواند برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود را سامان داده و خ

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.