مبانی نظری مدل پذیرش فناوری اطلاعات

فرمت فایل
word
حجم فایل
133kb
تعداد صفحات
34
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه مدیریت
۳,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

مبانی نظری مدل پذیرش فناوری اطلاعات۲

  • پذیرش فناوری اطلاعات

 امروزه تاثیر فناوری اطلاعات بر فضای کسب و کار کنونی غیر قابل انکار است. انسان هزاره سوم در تلاش است با شتاب دادن به روند توسعه و کاربری فناوری اطلاعات در بخش­های مختلف نظام اجتماعی از الگوی سنتی فاصله گرفته و الگوی جدید متناسب با الزامات عصر اطلاعات ایجاد کند(Joseph& Stone, 2003). فناوری­های اطلاعات و ارتباطات به عنوان فناوری غالب در هزاره جدید معرفی شده­اند. این فناوری­ها  با سرعت بخشیدن به فرآیند مبادله اطلاعات و کاهش هزینه­های داد و ستد، به ابزاری برای افزایش بهره­وری وکارایی و رشد در تمامی حیطه­های فعالیت بشری تبدیل شده­اند. مزایای بالقوه این فناوری­ها زمانی قابل حصول است که بین تمام بخش­های جامعه توسعه و گسترش یابند(رضایی، ۱۳۸۸).

در این حوزه درک عواملی که موجب پذیرش یک فناوری میشوند و ایجاد شرایطی که تحت آن، فناوری­های اطلاعاتی مورد نظر پذیرفته شود از پژوهشهای مهم در زمینه فناوری اطلاعات است. به عبارتی این مسأله که چرا افراد، یک فناوری اطلاعاتی را میپذیرند و از آن استفاده میکنند و یا برعکس، آن را نمیپذیرند و از آن استفاده نمیکنند از مهمترین مباحث سیستمهای اطلاعاتی است (یعقوبی و شاکری، ۱۳۷۸). پذیرش فناوری­های اطلاعات و ارتباطات با بخشی از دانش رفتار مصرف­کننده که به ارزیابی پذیرش و به­کارگیری یا عدم پذیرش این فناوری­ها در سطوح فردی و سازمانی می­پردازد حوزه­ی تحقیقاتی جدیدی را گشوده است که امکان تبیین بهتری را برای رفتار مصرف­کنندگان سیستم­های اطلاعاتی فراهم می­آورد. از این رو با بهره­گیری و توسعه­ی مدل های رفتار مصرف­کننده می توان برای استقرار مطلوب­تر سیستم­های اطلاعاتی راهکارهای عملی­تری ارائه داد. از این رو پیشینه­ای از شکل­گیری و توسعه­ی مهمترین مدل­های رفتار مصرف­کننده در حوزه­ی فناوری اطلاعات ارائه شده شاخص­های اصلی و مدل مفهومی پژوهش ارائه می­شود.

الف. تئوری­ها و مدل­های رفتار مصرف­کننده در حوزه­ی فناوری اطلاعات

از زمان ظهور فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی،محققان از دیدگاه های مختلف به بررسی آثار و تبعات استفاده از این فناوری ها پرداخته اند. با افزایش

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.