مبانی نظری مدیریت عملکرد۲

فرمت فایل
word
حجم فایل
68kb
تعداد صفحات
29
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه مدیریت
۳,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

مبانی نظری مدیریت عملکرد۲

 

۲-۱۴-۵)مدیریت عملکرد  

۲-۱۴-۶)مدیریت تحول

۲-۱۴-۷)سیستم هزینه یابی بر مبنای عملکرد

۱-۱۴-۷-۱)تاریخچه هزینه یابی بر مبنای فعالیت

۱-۱۴-۷-۲)عناصر هزینه یابی بر مبنای فعالیت

 

  • مدیریت عملکرد

با نگاهی به تجارب دو دهه اخیر اغلب کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه در اعمال اصلاحات مدیریت بودجه می‌توان دریافت که در کشورهای در حال توسعه، حرکت به سمت نظام بودجه‌ریزی عملیاتی که در آن شاخص‌های عملکرد، نقش کلیدی را ایفا می‌کنند کمتر دیده می‌شود. علیرغم اینکه ممکن است این کشورها تمایل زیادی به توسعه چارچوبی از خروجی‌ها و نتایج(پیامدها) داشته باشند، اما باید به خطرات موجد در این مسیر نیز توجه داشت. چنین تغییری در رویکردها و جهت‌گیری‌ها،‌ تنها هنگامی میسر است که مدیران، تجربه کافی در تعریف و بازنگری برنامه‌ها و اهداف آن ها داشته باشند و بر این اساس یک نظام جامع ارزیابی عملکرد را توسعه دهند. توسعه یک نظام فراگیر ارزیابی عملکرد، مستلزم پرداختن به موضوعات مربوط به تعریف روشن نحوه ارزیابی «عملکرد» و نیز موضوعات فنی مربوط به طراحی و استفاده از شاخص‌های آن «عملکرد» می‌باشد.(نجارصراف،۱۳۸۶: ۱۱۶)

با این وجود، شاید مهم‌ترین گام در این حرکت، استقرار نظامی می‌باشد که توسط آن، اطلاعات عملکردی بتواند تصمیمات مربوط به تخصیص منابع را تحت تاثیر قرار دهد و این همان استقرار یک نظام مدیریت عملکرد است.

طراحی یک نظام جامع ارزیابی عملکرد مستلزم رعایت الزامات ذیل است:

  • تعریف دقیق و روشن چگونگی ارزیابی‌«عملکرد»

با پذیرش اصل حائز اهمیت ارزیابی عملکرد، نباید مسائل و مشکلات اجرایی آن‌را نادیده گرفت. همگان بر این امر معتقدند که گام اول در مرحله اجرا،‌ تعریف عملکرد است. تلاش برای ارزیابی عملکرد مستلزم این است که سازمان‌ها اهداف خود را به روشنی بیان کنند و در نتیجه اساس و پایه ارزیابی‌ها را مشخص سازند. ارزیابی عملکرد زمانی امکان‌پذیر است که اهداف تعیین شده سازمان به نتایج قابل اندازه‌گیری مورد انتظار ترجمه شوند. این فرآیند نیز به خودی خود بی ارزش خواهد بود, مگر این که تمام انرژی سازمان بر نتایج مورد انتظار متمرکز شود. به عبارت دیگر کلیه فرآیندهای سازمان در راستای اهداف عمل کنند و فرهنگ سازمانی نیز نتیجه محور باشد.(حسن آبادی، نجارصراف،۱۳۸۷: ۱۲۴)

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.