مبانی نظری مدیریت و رهبری

فرمت فایل
word
حجم فایل
72kb
تعداد صفحات
28
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه مدیریت
۳,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

مبانی نظری مدیریت و رهبری

۲-۱-۲-۸- مدیریت و رهبری………………………………………………………………………..

۲-۱-۲-۸-۱- اهمیت رهبری………………………………………………………………………….

۲-۱-۲-۸-۲- تفاوت رهبری و مدیریت……………………………………………………………

۲-۱-۲-۸-۳- رویکردها و نظریه های رهبری…………………………………………………….

۲-۱-۲-۸- مدیریت و رهبری

در سال­های اخیر موضوع رهبری و مدیریت در تحقیقات آموزشی از جایگاه خاصی برخوردار بوده است و فعالیت­های پژوهشی بی­شماری در این زمینه توسط صاحب­نظران انجام شده است. همچنین نظریه­های رهبری در طول سالیان اخیر تغییرات بسیاری کرده است. سیر تکاملی این نظریه­ها باتأکید بر رهبری شروع شده و برنظریه­هایی اثرگذاشته که رویکرد رهبری را در انگیزش پیروانشان در زمینۀ محیط کاری خودشان می­آزمایند (بوخینگهام[۱]، ۲۰۰۶ ).

رهبری را می توان تحت شرایط مشخص، برای تحقق پذیری اهداف فردی یا گروهی مشخص، به عنوان فرآیند تاثیر گذاری جهت دهی یک فرد به فعالیت های دیگر تعریف کرد( امیرکبیری،۱۳۷۴).

یوکل[۲] ( ۲۰۰۲) رهبری را شامل تاثیر گذاری بر اهداف و استراتژی ها، تعهد و پذیرش کار در جهت رسیدن به اهداف، حفظ و نگهداری گروه و تاثیر گذاری بر فرهنگ سازمان می داند. از نظر کاتز و کان[۳] (۱۹۷۸) رهبری به عنوان نفوذ اثربخش تر یا فراتر از پذیرش مکانیکی دستورهای سازمان می باشد. به بیان دیگر، رهبری باعث می شود که فرد بتواند با نفوذ در دیگران موجب گردد تا به جای انجام کار از ترس عواقب عدم انجام آن و یا انجام آن از روی تکلیف ، آن را با میل و خواسته خود انجام دهند(قهرمان تبریزی،۱۳۸۴).

بس[۴] پیشنهاد می کند که برخی تعاریف رهبری را باید به عنوان تاکیدی بر روش های گروهی یا کار از طریق گروه نگاه کرد.از این دیدگاه رهبر در مرکز فعالیت ها و تغییرات گروهی قرار دارد و تجلی اراده گروه است. تعریف رهبری به عنوان یک فرآیند بدین معناست که این ویژگی های شخصیتی نیست که در رهبران وجود دارد و بر پیروان اثر می گذارد، بلکه مذاکرات و مراودات اتفاقی که بین رهبر و پیرو می گذرد باعث این تاثیر و تغییر در پیروان می شود. فرآیند رهبری اقتضا می کند که رهبر هم تاثیر گذار بر پیروان و هم تاثیر پذیر از آن ها باشد( شرمرهورن  و ازبورن ،۱۳۸۶).

برنارد بس ضمن تلاش برای ارائه یک تعریف از واژه رهبری، از آن به عنوان عامل تحول آفرینی یاد می کند که تاثیرش در راستای ایجاد یکپارچگی و بکارگیری بخش غالب قوای ذهنی افراد تحت امر خویش است، او این رابطه را به دو گروه خوب و بد تقسیم نموده و اظهار می دارد که رهبرانی که دارای کمال بوده و در بین پیروان خویش از عزت و احترام لازم و کافی برخوردارند، ویژگی ها و خصایص یک رهبر خوب را از خود به نمایش می گذارند،

[۱]– Buckingham

[۲]– Yukl

[۳]– Katz & Kahn

[۴]– Bass

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.