مبانی نظری و پیشینه ارزیابی عملکرد

فرمت فایل
word
حجم فایل
87kb
تعداد صفحات
37
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه مدیریت
۵,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

 مبانی نظری و پیشینه ارزیابی عملکرد

اهمیت ارزیابی عملکرد

اهداف و دلایل استفاده از ارزیابی عملکرد

کاربردهای ارزیابی عملکرد

           عملکرد کارکنان و عوامل موثر برآن

دلایل مخالفت اغلب سازمان‌ها با ارزیابی عملکرد

پیشینه تحقیق

 

 تاریخچه ارزیابی عملکرد

نظام ارزیابی عملکرد برای اولین بار به صورت رسمی، در سطح فردی و سازمانی از سال ۱۸۰۰ میلادی توسط رابرت اون در اسکاتلند در صنعت نساجی مطرح گردید به طوری که کالاهای تولید شده با استفاده از چوب­هایی در رنگ­های مختلف درجه­بندی می­شدند که این کار در واقع نوعی ارزیابی از کیفیت و یا ستاده سازمان بوده است (عفتی داریانی، ۱۳۸۶: ۸-۶).

میتو­ان گفت ارزیابی عملکرد همراه با سیر اندیشه­های مدیریت در قالب مکاتب مدیریت توسعه پیدا کرده است، تغییر و توسعه شاخص­های ارزیابی در قالب ارایه اصول عام جهان­شمول برای ارزیابی سازمان­ها تا مدیریت کیفیت فراگیر، سیر توسعه نظام­های ارزیابی را نشان می­دهد (طبرسا، ۱۳۷۸) .

مدیریت بر مبنای ارزیابی یا مدیریت بر مبنای واقعیات مفهوم جدیدی نیست. پس از جنگ جهانی دوم و قدرت گرفتن مدیران «ویز کیدز[۱]» در کمپانی خودروسازی فورد، مدیریت بر مبنای ارزیابی یا مدیریت برمبنای واقعیات به وجود آوردند که از داده­های سازمان به صورت ابتکاری استفاده می­کرد. با پیوستن یکی از مدیران ویز کیدز، به نام رابرت مک نامارا[۲]، به وزارت آمریکا، این روش مدیریت در طول جنگ ویتنام در پنتاگون شناخته شد. با شروع مدیریت پسا صنعتی توسط ادوارد دمینگ [۳]، در دهه ۱۹۵۰ و کارهای وی با همکاری مدیران ژاپنی نظیر گنیچی تاگوچی، تحولی درکیفیت، ابتکار، قدرت کارکنان، بازخور و مدیریت بر مبنای ارزیابی افرادی نظیر پیتر درکر[۴]، جوران[۵]، کرازبی[۶] و تام پیترز[۷]، فلسفه دمینگ را گسترش دادند.

جهت شناسایی علل ایجاد تغییرات وکنترل آنها در تولید و در نهایت بهبود محصول یا ارائه خدمات، دمینگ بر این امر تاکید دارد که کلیه فرآیندهای

۱.Whiz Kids

۲.Robert MacNamara

۳.Edward Deming

۴.Peter  Drucker

۵.J.M.Juran

  1. Peter Crosby

۷.Tom Peters

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.