مبانی نظری و پیشینه مدیریت دانش۹

فرمت فایل
word
حجم فایل
135kb
تعداد صفحات
38
مولفه
دسته بندی
مبانی نظری و پیشینه مدیریت
۴,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه
مبانی نظری و پیشینه مدیریت دانش۹
مقدمه
   از اواخر قرن گذشته میلادی تا زمان حال، بحث مدیریت داراییهای نامشهود سازمان به عنوان بخشی از منابع حیاتی سازمان بسیار مورد توجه واقع شده است. از بین این داراییها، دانش بیشترین توجه را به خود معطوف ساخته و به عنوان مهمترین دارایی نامشهود سازمان مورد تأکید قرار گرفته است.
    اکنون بحث مدیریت دانش به یکی از موضوعات اصلی در تحقیقات مدیریت در سراسر دنیا تبدیل شده است (شفیعی نیکابادی، ۱۳۹۱). دانش ترکیبی از تجربیات، ارزشها، اطلاعات و نگرشهاست. دانش از اطلاعات و اطلاعات از داده ها سرچشمه می گیرد. بیشتر دانشها به صورت ضمنی دراختیار افراد هستند. از طرفی دانش را به عنوان یک مزیت رقابتی در جوامع فراسرمایه باوری پذیرفته شده است برای این منظور مدیریت دانش به سازمانها کمک می کند تا فرایند دانش مؤثری داشته باشند. سازمانها برای انتخاب بازار باید از دانش موجود و ایجاد دانش جدید بهره جویند و مدیریت دانش در این امر کمک شایانی به سازمانها می کند. تجزیه و تحلیل مدیریت دانش موجب شده تا موقعیت کنونی سازمان را دریابیم و بدانیم توسعه در کدامیک از نواحی سازمانی باید انجام گیرد. این امر باعث شده تا درمورد فرایند انتقال دانش و راههای انتقال آن در سازمان اطلاعاتی را کسب کرده و در جهت ارتقا، آسان سازی و بهینه کردن آن پیش برویم.
    امروزه دانش و اطلاعات در حال تغییر ماهیت اقتصاد و الگو‌های توسعه اقتصادی محلی هستند. شرکتها نیز در حال تغییر نوع کار و شناسایی متغیرهای مؤثر بر تصمیمات خود هستند. استراتژی‌های توسعه محصولات جدید نیز باید بتوانند با این تغییرات مطابقت کنند (پرتر، ۲۰۰۰). به علاوه، ما به دنبال درکی بهتر از چگونگی تأثیر اطلاعات و فرآیندهای مدیریت دانش روی توسعه­ی محصول جدید و روشهای موفقیت آن به طور خاص هستیم.
 

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.