پرسشنامه امیدواری میلر (۱۹۸۸)

فرمت فایل
word
حجم فایل
59kb
تعداد صفحات
4
مولفه
دسته بندی
پرسشنامه روانشناسی
۱,۹۹۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

پرسشنامه امیدواری میلر (۱۹۸۸)

مقیاس امیدواری

برای سنجش امیدواری در پژوهش حاضرازآزمون میلر (۱۹۸۸) استفاده شده است که نوعی ازآزمون های تشخیصی است این آزمون شامل ۴۹ گزاره از حالت های امیدواری و درماندگی می باشد که ماده های قید شده در آن بر مبنای تظاهرات آشکار یا نهان رفتاری در افراد امیدوار یا نا امید انتخاب شده اند . در آزمون میلر دامنه امتیازات کسب شده از ۴۰ تا ۲۴۰ متغیر می باشد و چنانچه فردی امتیاز ۴۰ را کسب کند کاملا درمانده و نمره ۲۴۰ حداکثر امیدواری را نشان می دهد .

آزمایش مقدماتی این معیار در آمریکا روی ۷۵ نفراز دانشجویان اجرا شد این آزمایش ماده های امید را به طور روشن از نظر سطح آمادگی ، ویژگی اعتبار تحت بررسی قرار داد . ضریب پایایی ۹۵% و اعتبار ( تست مجدد بافاصله ی دو هفته ۸۷ % و میانگین امیدواری ۶/۱۷۵ بر آورده شده است .

این ازمون برای اولین بار در ایران توسط سمیعی (۱۳۶۸) بر روی ۳۰ نفر از دانشجویان پسر رشته پرستاری اجرا شد و به منظور تعیین پایایی[۱]  آن از روش ازمون مجدد[۲] با فاصله یک هفته استفاده شد .ضریب همستگی پیرسون بین دوسری از نمرات ازمون  ۷۵% R= بر اورده شد .و میانگین ۳/۱۵۱ بوده است .

به منظور اطمینان از پایایی آزمون این پرسشنامه توسط محقق بر روی تعداد بیشتری (۱۵۲ نفر) از دانشجویان دختر و پسر مراکز تربیت معلم تهران اجرا گردید که ضریب آلفای کرونباخ ۵/۹۱% به دست آمد…………………………….

شرح مختصر: دارد

روایی و پایایی: دارد

منابع: دارد

[۱] – Relaibility

۲ – Test- re -test

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.