پرسشنامه شبکه‌های اجتماعی اینترنتی و گرایش به ارزش‌های غربی (بختیاری،۱۳۹۲)

فرمت فایل
word
حجم فایل
49kb
تعداد صفحات
11
مولفه
دسته بندی
پرسشنامه علوم اجتماعی
۱,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

پرسشنامه شبکه‌های اجتماعی اینترنتی و گرایش به ارزش‌های غربی (بختیاری،۱۳۹۲)

شرح کامل: دارد

ابعاد: دارد

فرضیه ها: دارد

تعریف عملیاتی: دارد

روایی و پایایی: دارد

منابع:دارد

برای سنجش روایی پرسشنامه، از اعتبار صوری[۱] استفاده نمودیم. اعتبار، میزان انطباق بین تعریف مفهومی متغیر و تعریف عملیاتی آن است. به‌عبارت دیگر مقصود از اعتبار این است که وسیله اندازه‌گیری در واقع همان خصیصه مورد نظر را اندازه بگیرد نه ویژگی دیگری را (کلانتری، ۱۳۸۷: ۷۶).

اعتبار صوری مبتنی بر قضاوت و داوری متخصصان است. در اعتباریابی صوری دو سؤال مطرح می‌شود: اول، آیا ابزار، چیز مورد نظر را می‌سنجد؟ دوم، آیا ابزار فراهم شده نمونه مناسبی برای آن پدیده مورد نظر است یا نه؟ به هر صورت باید به یاد داشت که اعتبار صوری وابسته به استدلال و منطق محقق است (قاضی طباطبایی، ۱۳۸۱: ۱۳). در این‌باره پرسشنامه تهیه شده در اختیار استاد راهنما و قرار گرفت و پس از تأیید اعتبار شاخص‌ها به‌کار گرفته شدند.

اعتماد یا پایایی مسأله کمی و تکنیکی است و بیشتر ناظر به این سؤال است که ابزار اندازه‌گیری با چه دقت و صحتی پدیده یا صفت مورد نظر را اندازه‌گیری می‌کند. ضریب آلفای کرونباخ از عمومیت بیشتری در این روش برخوردار است اصولاً این روش برای محاسبه انسجام درونی ابزار اندازه‌گیری یا مقیاس‌ها به‌کار می‌رود. زمانی که مقیاسی از نوع لیکرت وجود داشته باشد و محقق بخواهد از طریق گویه‌های مختلف یک مفهوم پیچیده را اندازه‌گیری کند برای سنجش انسجام درونی مقیاس می‌توان از آماره آلفای کرونباخ……………………………..

[۱]– Face validity.

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.