پرسشنامه علائم مرضی کودکان (CSI-4) (بر اساس DSM M – IV)

فرمت فایل
word
حجم فایل
53kb
تعداد صفحات
5
مولفه
دسته بندی
پرسشنامه روانشناسی
۲,۴۵۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

پرسشنامه علائم مرضی کودکان (CSI-4) (بر اساس DSM M – IV)

پرسشنامه علائم مرضی کودکان

پرسشنامه علائم مرضی کودکان CSI-4) )[۱]یک مقیاس درجه بندی رفتار است که توسط اسپیرافکین و گادو به منظور غربال کردن اختلال های رفتار ی و هیجانی  در کودکان سنین ۵ تا ۱۲ سال طراحی شده است )اسپیرافکین وگادو، ۱۹۹۴؛ به نقل از محمد اسماعیل، ۱۳۸۰ ) فرم اولیه این پرسشنامه در سال ۱۹۸۴ توسط اسپیرافکین و گادو بر اساس طبقه بندی  DSM III  تهیه گردید.

بعد ها در سال ۱۹۸۷ فرم DSM III   به دنبال طبقه بندی- TR -DSM III  ساخته شد،که سؤال های آن همانند فرمهای قبلی علاوه بر تناسب و قابل فهم بودن آن بر اساس نوع موقعیت و اطلاعاتی که دارا بودند تا حدی متفاوت بود. CSI-4 نسبت به فرمهای قبلی در سال ۱۹۹۴ با چاپ چهارم DSM-IV با تغییرات اندکی توسط گادو و اسپیرافکین تجدید نظر شد. پرسشنامه مورد استفاده در این پژوهش برگردان فارسی آخرین نسخه تجدید نظر شده می باشد، در ایران این مقیاس برای ۶ الی ۱۴ سالگی هنجار یابی شده و پایایی آن به دست آمده  است. این پرسشنامه دارای دو فرم والد و معلم است. فرم والد ۱۱۲ سؤال و به منظور غربال ۹ اختلال رفتاری و هیجانی و فرم معلم ۷۷ سؤال  و ۹ اختلال را غربال  می کند.

این اختلالات شامل اختلال نقص توجه/ بیش فعالی، لجبازی و نافرمانی، اختلال سلوک، اختلال اضطرابی، روانپریشی و خلقی و اختلالات فراگیر رشدی را شامل می شود……………………………………

شرح کامل: دارد

روایی و پایایی: دارد

منابع: دارد

 

[۱]. Children symptom inventory

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.