پرسشنامه کمال گرایی:هیل و همکارانش (۲۰۰۴)

پرسشنامه کمال گرایی:هیل و همکارانش (۲۰۰۴)
فرمت فایل
word
حجم فایل
283kb
تعداد صفحات
8
مولفه
دارد
دسته بندی
۲,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

پرسشنامه کمال گرایی: در حکم خصیصه ای مثبت تلقی می شودکه منجر به پیشرفت و موفقیت فرد می شود. کمال گراها اهمیت زیادی به ارزیابی های دیگران می دهند، از تایید نشدن توسط دیگران نگران هستند و از انجام دادن کارهایی اجتناب می ورزند که به رنجش و در نتیجه تایید نشدن توسط دیگران می انجامد. کمال گرایان افرادی هستند که خواستار عملکردی با کیفیت بالاتر از آنچه که مستلزم موقعیت است،از خود یا دیگران می باشند(سیدعباسی، ۱۳۹۵). کمال گرایی به منزله تمایل پایدار فرد به وضع معیارهای کامل و دست نیافتنی و تلاش برای تحقق آنها که با وجود ارزشیابی های انتقادی از عملکرد شخصی همراه است (هوشمندی، ۱۳۹۳).

کمال گرایی مثبت به آن دسته از شناخت ها و رفتارها اطلاق می شود که هدفشان کسب موفقیت و پیشرفت های سطح بالا  به منظور دستیابی به پیامد های مثبت است. کمال گرایی منفی به  آن دسته از شناخت ها و رفتارها اطلاق می شود که هدفشان کسب موفقیت و پیشرفت های سطح بالا  به منظور اجتناب یا فرار از پیامد های منفی است( تری – شورت، ۱۹۹۵). تحقیقات نشان داده است که کمال گرایان جهت ارضاء این ویژگی شخصیتی تلاش دارند، یک سری استانداردهای بالا و غیر واقع بینانه داشته باشند که با وجود سختی ها، از آن پیروی کنند و ارزش کار خود را در رسیدن به این استانداردها می دانند(هوشمندی، ۱۳۹۳).

مشخصات

پرسشنامه کمال گرایی: پرسشنامه کمال گرایی توسط هیل و همکارانش (۲۰۰۴) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل ۵۸ گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، این پرسشنامه شش بعد حساسیت بین فردی، تلاش برای عالی بودن، نظم و سازماندهی، ادراک فشار از سوی والدین، هدفمندی، استانداردهای بالا برای دیگران را مورد سنجش قرار می دهد، این پرسشنامه توسط زارعی(۱۳۹۳) اعتباریابی شده است.

تعداد صفحات:  ۱۰صفحه فایل WORD

تعداد گویه ها: ۵۸گویه

تفکیک ابعاد: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد

روایی در مطالعات مختلف داخلی : دارد
پایایی در مطالعات مختلف داخلی :  دارد

تعاریف نظری و عملیاتی: دارد

منابع: دارد

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.