پرسشنامه و سئوالات مصاحبه الگوی اخلاق حرفه ای مدیران آموزشی با رویکرد اسلامی ایرانی

فرمت فایل
word
حجم فایل
85kb
تعداد صفحات
21
مولفه
دسته بندی
پرسشنامه علوم تربیتی
۵,۹۹۹ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

پرسشنامه و سئوالات مصاحبه  الگوی اخلاق حرفه ای مدیران آموزشی با رویکرد اسلامی ایرانی

برای سنجش متغیرهای مدل داده بنیان از پرسشنامه محقق ساخته استفاده شده است. این پرسشنامه دارای ۱۲ مولفه و ۲۵ زیر مولفه و  ۱۱۹ گویه می باشد.

۳-۷-روایی و پایایی ابزارهای پژوهش

۳-۷-۱-پایایی (قابلیت اعتماد) ابزار کیفی(مصاحبه)

پایایی[۱] به سازگاری[۲] یافته­های تحقیق اطلاق می­گردد. پایایی در مصاحبه، در مراحلی چون موقعیت مصاحبه، نسخه­برداری، و تحلیل مطرح می­گردد. در رابطه با پایایی مصاحبه شونده به چگونگی هدایت سوالات اشاره می­شود. در پایایی نسخه­برداری نیز باید به پایایی درون موضوعی نسخه‌نویسی‌های انجام شده حین تایپ متون توسط دو فرد توجه نمود. در طول طبقه­بندی مصاحبه­ها نیز توجه به درصدهای گزارش داده شده توسط دو نفر کدگذار، روشی برای تعیین پایایی تحلیل است. میزان( درصد) توافق درون موضوعی دو کدگذار (۶۰ درصد یا بیشتر) در مورد یک مصاحبه (کنترل تحلیل) نیز روشی برای پایایی تحلیل است. در تحقیق کنونی از پایایی بازآزمون و روش توافق درون موضوعی برای محاسبه پایایی مصاحبه­های انجام گرفته استفاده شده است.

۳-۷-۱-۱-محاسبه پایایی بازآزمون

برای محاسبه پایایی بازآزمون از میان مصاحبه­های انجام گرفته چند مصاحبه به عنوان نمونه انتخاب شده و هر کدام از آن‌ها در یک فاصله زمانی کوتاه و مشخص دو بار کُدگذاری می­شوند. سپس کُدهای مشخص شده در دو فاصله زمانی برای هر کدام از مصاحبه­ها با هم مقایسه می­شوند. روش بازآزمایی برای ارزیابی ثبات کدگذاری پژوهشگر به کار می­رود. در هر کدام از مصاحبه­ها، کدهایی که در دو فاصله زمانی با هم مشابه هستند با عنوان “توافق” و کدهای غیرمشابه با عنوان “عدم توافق” مشخص می­شوند. روش محاسبه پایایی بین کدگذاری­های انجام گرفته توسط محقق در دو فاصله

[۱]– reliability

[۲]– consistency

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.