پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانیWHO

فرمت فایل
word
حجم فایل
63kb
تعداد صفحات
4
مولفه
دسته بندی
پرسشنامه روانشناسی
۱,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 خرید این پرسشنامه

پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانیWHO

معرفی پرسشنامه کیفیت زندگی       

برای سنجش کیفیت زندگی از پرسشنامه کوتاه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانیWHOاستفاده شد؛ این پرسشنامه براساس مطالعه کیفیت زندگی در ۱۵ کشور دنیا از جمله روسیه، ایالات متحده، استرالیا و … تنظیم شده است و در واقع یک معیار سنجش بین المللی است. هدف این ابزار، سنجش کیفیت زندگی در گروه های فرهنگی مختلف و بیماری های متفاوت است. این ابزار هم اکنون روی بیش از ده هزار بیمار و فرد سالم در ۳۰ کشور دنیا اجرا شده است.

پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی دارای ۲۶ سؤال است که به ارزیابی چهار دامنه از کیفیت زندگی افراد شامل سلامت جسمی، سلامت روانی، روابط با دیگران، محیط زندگی می پردازد که در هر دامنه حوزه های مختلف بررسی می شود(واحدی،۱۳۹۱).

لازم به ذکر است که حیطه سلامت جسمانی به مواردی مانند قدرت حرکت، فعالیت های روزمره زندگی، ظرفیت کاری و انرژی می پردازد. در حیطه سلامت روان تصور در مورد شکل ظاهری، احساسات منفی، احساسات مثبت، اعتماد به نفس، تفکرات، یادگیری، حافظه و تمرکز، مذهب و وضعیت روحی مورد سؤال قرار می گیرد. حیطه ی روابط اجتماعیف ارتباطات شخصی، حمایت اجتماعی و زندگی جنسی را مورد سؤال قرار می دهد. حیطه سلامت محیط این پرسشنامه در مورد منابع مالی، امنیت فیزیکی، مراقبت های…………………………………………………………………….

شرح کامل و نمره گذاری: دارد

ابعاد: دارد

روایی و پایایی: دارد

منابع: دارد

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.